Σάββατο, 20/04/2024

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα γίνει την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 9.30π.μ .

Όλοι οι μαθητές και μαθήτριες θα φορούν μάσκα και οι γονείς δε θα εισέλθουν στον χώρο του σχολείου. Η ενημέρωση από τον διευθυντή του σχολείου θα γίνεται τηλεφωνικά, με email και με ανακοινώσεις γραπτές και στην ιστοσελίδα του σχολείου http://5dim-dafnis.att.sch.gr

Μετά τον αγιασμό οι μαθητές θα παραμείνουν για λίγο στις τάξεις τους όπου θα γνωρίσουν τις δασκάλες τους και θα ενημερωθούν για τα νέα δεδομένα σχετικά με την αντιμετώπιση του Covid-19 .

Τα βιβλία θα δοθούν την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου όπου οι μαθητές/τριες θα φέρουν και τις τσάντες τους. Το πρόγραμμα για όλες τις τάξεις από 15 Σεπτεμβρίου 2020 ξεκινά στις 8.15 το πρωί και ολοκληρώνεται στις 13.15 οπότε και θα αποχωρούν τμηματικά τα παιδιά. Κατά την αποχώρηση οι γονείς της Α΄ τάξης παρακαλούνται να είναι τουλάχιστον 5 λεπτά νωρίτερα στην είσοδο του σχολείου. Η πρωινή ζώνη θα λειτουργήσει από 15 Σεπτεμβρίου από τις 7.00 το πρωί για τα παιδιά που έχουν δηλώσει. Το ολοήμερο πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει ακόμα μέχρι να προσέλθουν όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου (αναπληρωτές κλπ). Οι μαθητές/μαθήτριες οφείλουν να έχουν οπωσδήποτε ένα σακουλάκι για κάθε μάσκα που έχουν για να τοποθετούν μέσα την μάσκα τους και να μην την αφήνουν σε άλλη επιφάνεια.

Παρακαλούμε όπως ενημερωθείτε για τα υγειονομικά πρωτόκολλα αντιμετώπισης του Covid -19 (οδηγίες του ΕΟΔΥ) από την ιστοσελίδα του σχολείου.

Δρ. Νικόλαος Ευσταθίου

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 12 επισκέπτες και κανένα μέλος